Дома Фудбал Англија Фудбалер на Саутемптон за 35 минути постигна три исти голови 🎥

Фудбалер на Саутемптон за 35 минути постигна три исти голови 🎥

Натпреварот помеѓу екипите до 23 години на Њукасл и Саутемптон стана хит на социјалните мрежи поради 16-годишниот Тајлер Диблинг.

Натпреварот заврши со победа на Саутемптон од 2:4, а Диблинг го привлече вниманието со неговиот хет-трик, сите три гола ги постигна на скоро идентичен начин и тоа за 35 минути. Да, на снимката се трите различни гола.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

ОФИЦИЈАЛНО: Салах потпиша нов договор со Ливерпул!

Мохамед Салах стави крај на сите шпекулации и потпиша нов договор со Ливерпул. Иако во пре…