Дома Луд Спорт Фудбалерот Пабло Мари избоден со нож во супермаркет во Милано

Фудбалерот Пабло Мари избоден со нож во супермаркет во Милано

Италијанските медиуми јавуваат за трагичен настан во супермаркетот „Керфур“ во близина на Милано, избодени со нож се неколку луѓе меѓу кои и фудбалерот на Монца, Пабло Мари. 


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓Информациите велат дека пет луѓе биле избодени со нож, а три од нив се во сериозна состојба. Еден човек починал, најверојатно тој бил работник на каса.

Мари е играч на Арсенал, а сезонава игра како позајмен во Монца. Тој бил со сопругата и синот во моментот кога бил прободен, а од клубот потврдија дека е надвор од животна опасност.

Напаѓачот кој има 46 години, веднаш е фатен и приведен, а станува збор за лице со ментални проблеми.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Роналдо доби понуда тешка 216 милиони

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Кристиано Роналд…