Дома Офсајд Фудбалерот кој јавно призна дека е геј на стадион го запроси своето момче

Фудбалерот кој јавно призна дека е геј на стадион го запроси своето момче

Фудбалерот Џош Каваљо стана познат на јавноста кога стана првиот фудбалер кој јавно призна дека е геј и тоа беше големо изненадување во целиот свет.

Сега фудбалерот на Аделаида Јунајтед повторно го привлече вниманието откако на стадионот на екипата за која настапува го запроси своето момче Лејтор Морел.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Фотографии од овој момент Каваљо објави и на социјалните мрежи.

„Годината ја започнувам и со мојот свршеник. Наскоро ќе бидеме господин и господин Каваљо. Благодарност до Аделаида Јунајтед за помошта во организацијата“, објави Каваљо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Офсајд

Проверете

Ќерката на Луис Енрике го остави Феран Торес, па си „фати“ негов соиграч

Сирa Мартинез е светска шампионка во јавање на младинско ниво, има 23 години и е фасцинира…