Дома Луд Спорт Фудбалерка одби да му оддаде почит на Марадона, сега добива смртни закани

Фудбалерка одби да му оддаде почит на Марадона, сега добива смртни закани

Шпанската фудбалерка, Паула Дапена одби да му оддаде минута почит на аргентинската фудбалска легенда Диего Марадона, нарекувајќи го „силувач и педофил“.

Депена објасни дека одбила да му оддаде почит на Марадона, поради тоа што немал човечки квалитети и бил силувач и педофил, поради неколкуте афери што му се провлекуваа на фудбалскиот масјтор во текот на животот.

Ваквиот потег на 24-годишната фудбалка наиде на критика кај обожавателите на Марадона, па Депена потврди дека добива и смртни закани.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Скандалозна прослава на гол 🎥

Раул Бобадиља предизвика скандал во Парагвај откако на контровезен начин го прослави голот…