Дома Луд Спорт Фото: Роналдо се појави со девојката – парот блескаше во Цирих!

Фото: Роналдо се појави со девојката – парот блескаше во Цирих!

0

Кристиано Роналдо се закити со уште една престижна награда и беше прогласен за Најдобар фудбалер за 2016 година според ФИФА.

Ѕвездата на Реал Мадрид на свеченоста во Цирих присуствуваше заедно со 6-годишниот син и новата девојка Џорџина Родригез.

Ова е прво официјално појавување на парот пред јавност иако првпат да биа забележани заедно во ноември 2016-та, во Париз.

10-01par2

10-01par3

10-01par4

10-01par5

10-01par6

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Луд Спорт

Проверете

Распродажба во Барса, овие петмина мораат да заминат – Погледнете ги бројките и СЕ ќе ви стане јасно!

Проценките се јасно изнесени, клубот вака едноставно не може да функционира… Барсело…