Дома Фудбал Фото: Рамос изненади со стилот „сеирџиите“ му пронајдоа и нови професии

Фото: Рамос изненади со стилот „сеирџиите“ му пронајдоа и нови професии

0

Реал Мадрид во вчерашниот против Виљареал запиша нов пораз на домашен терен (0:1).

Капитенот на „кралевите“, Серхио Рамос не беше во составот поради повреда. Рамос присустуваше на трибините каде и што се фотографираше, а токму оваа фотографија фудбалските фанови ја искористија за фаќање сеир.

Имено, капитенот на Реал се појави во навистина необичен стил, па фановите веќе му „пронајдоа“ и нови професии…


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Икарди е прва ѕвезда, но „моторот“ на Интер е Брозовиќ!

Лучијано Спаелти успеа да го подигне тимот на Интер на повисоко ниво, па Икарди и дружинат…