Дома Фудбал Англија ФОТО: Колку Манчестер Јунајтед беше лош покажува позата на навивачите на клубот од Олд Трафорд

ФОТО: Колку Манчестер Јунајтед беше лош покажува позата на навивачите на клубот од Олд Трафорд

Манчестер Јунајтед против Вест Хем одигра лош натпревар со што загуби со 2:0.

Андриј Јармоленко погоди во првото полувреме, додека Арон Кресвел во продолжението обезбеди сигурна победа. Новиот пораз значи и зголемување на притисокот на Оле Гунар Солскјер, бидејќи „Црвените ѓаволи“ по шест лигашки натпревари имаат само две победи.

Меѓутоа, не се само резултатите она што ги загрижува, бидејќи Јунајтед игра ужасно и воопшто не е убаво за гледање. Колку екипата од „Олд Трафорд“ игра лошо покажува и позата на една навивачка која се потпираше на рамото на нејзиното момче и заспа од досада.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Бонучи за најтешката одлука во неговата кариера: Во Милан сфатив дека Јувентус е мое семејство

Леонардо Бонучи пред 10 години првпат стигна во Јувентус, а во 2017 година го направи најш…