Дома Фудбал Англија Фото: Како дете се сликаше со Фергусон, а денес е голема ѕвезда!

Фото: Како дете се сликаше со Фергусон, а денес е голема ѕвезда!

Алекс Фергусон е сигурно еден од најголемите фудбалски тренери во историјата. Неговата кариера во Манчестер и бројните трофеи говорат сами за себе.

Фергусон беше идол на многу деца кои сонуваа да направат голема кариера, а еден од нив точно таква кариера и направи.


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Репрезентативецот на Велс, Герет Бејл своевремено, како дете, ја искористи шансата да се слика со Фергусон, а фотката овие денови се појави на интернет.

Бејл денес е еден од најдобрите фудбалери на светот, а веројатно кога ја правел оваа фотографија само сонувал за тоа.

07-10fergi2

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Родриго на новинарско прашање: Реал не ми дозволува да одговорам

Играчот на Реал Мадрид, Родриго синоќа одигра одличен натпревар против Наполи во Лигата на…