Дома Луд Спорт Фото: Ибрахимовиќ ја покажа „статуата на Златан“

Фото: Ибрахимовиќ ја покажа „статуата на Златан“


Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓


Швеѓаните наскоро пред стадиното во Стокхолм ќе постатват 2,7 метри висока статуа, посветена на јадобриот фудбалер во историјата на оваа земја, Златан Ибрахимовиќ.

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, го посети ателјето и провери како напредуваат работите околу неговата статуа.

„Во Њујорк ја имаат Статуата на Слободата, а во Шведска наскоро ќе имаат Статуа на Златан. Наскоро“, напиша популарниот фудбалер на својот профил на Инстаграм.

Ибрахимовиќ од репрезентацијата се прости на Европското првенство во Франција, за Шведска има постигнато 62 гола на 116 натпревари, а во кариерата на 646 натпревари има постигнато 381 гол.

13-12ibra2

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Селекторот Грчевски го објави конечниот список: Ова се ракометарките со кои ќе „бркаме“ пласма на ЕП

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ Селекторот на женската сениорска реп…