Дома Фудбал Репрезентации Фотогалерија: Македонија го одработи тренингот пред Грузија ?

Фотогалерија: Македонија го одработи тренингот пред Грузија ?

Македонската фудбалска репрезентација утрово го одработи тренингот пред натпреварот против Грузија.

Репрезентација на Грузија е противникот на нашата селекција во финалниот натпревар за пласман на ЕП, но овој пат ќе ги одмериме силите во рамки на Ц-девизијата од новата сезона во Лига на нации.

Да потсетиме, селекторот на репрезентацијата Игор Ангеловски за дуелот со Грузија во среда дополнително ги повика Љупчо Дориев и  Енур Тотре од Шкендија, Дарко Мицевски од Вардар како и дефанзивецот на Македонија ЃП, Томе Китановски.

*Фото: ФФМ

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Италијанците објавија дека Ибра нема да игра на ЕП, тој им одговори со „Јутро је“🎥

Златан Ибрахимовиќ ќе го пропушти веројатно остатоткот од сезоната поради повреда на колен…