Дома Фудбал Останато „ФИФА 18“: Oва се најдобрите ДЕСЕТ!

„ФИФА 18“: Oва се најдобрите ДЕСЕТ!

Сите фанови на фудбалската симулација „ФИФА“ наскоро ќе го добијат новото издание „ФИФА 18“, а веќе се појавија и некои детали за ова издание.

Компанијата „EA Sports“ веќе долги години со успех ја прави единствената лиценцирана фудбалска симулација под името „ФИФА“. До крајот на календарската година се очекува излегување на новата верзија „ФИФА 18“, а сега се појавија и првите оцени на фудбалерите.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Имено, ова се фудбалерите со најдобрата оценка.

Како што можете да забелжите Кристиано Роналдо доби поголема оцена од Лионел Меси, што е се случува прв пат во едно нивно издание.

Помеѓу најдобрите десе се очекувано се наоѓа и новата ѕвезда на ПСЖ, Нејмар, напаѓачот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски, голманот Мануел Ноер, голгетерот од Јувентус Гонзало Игуаин, капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос кој има најдобра оценка кога во прашање се централните дефанзивци, листата на најдобрите 10 ја затвраат Тони Крос, Еден Хазард и Луис Суарез.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Халанд се посрамоти: Од неколку метри промаши – празен гол! 🎥

Ерлинг Халанд во денешното градско дерби против Манчестер Јунајтед го имаше едно од најгол…