Дома Фудбал Репрезентации ФИФА потврди: Италија доби засилување пред баражот против Македонија

ФИФА потврди: Италија доби засилување пред баражот против Македонија

Жоао Педро доби дозвола од ФИФА да настапува за репрезентацијата на Италија.

На бразилскиот фудбалер потребна му беше дозвола за да може да игра за Италија затоа што во минатото настапуваше за младинските селекции на бразилската репрезентација.

Сега фудбалерот ќе има право да игра и во баражот кој Италија ќе го игра против Македонија на 24. март. Во случај да добие повик Педро во селекцијата ќе им се придружи на своите сонародници Жоргињо, Емерсон Палмери и Рафаел Толои кои претходно добиваа повик од Манчини.

Ќе потсетиме, подобриот од полуфиналниот дуел Италија – Македонија оди на победникот од мечот Португалија – Турција.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Херојот на Рома од финалето во Конференциската лига ја „украде“ веспата на Мурињо 🎥

Николо Заниоло стана херој на Рома, откако постигна гол во финалето против Феенорд во Конф…