Дома Фудбал Лига на шампиони Финалето од Лигата на шампиони во Мадрид, Суперкупот во Истанбул!

Финалето од Лигата на шампиони во Мадрид, Суперкупот во Истанбул!

Претседателот на УЕФА, Александар Чеферин потврди дека финалето од Лигата на шампиони во 2019 година ќе се игра во Мадрид, но новиот стадион „Ванда Метропполитано“.

Полсе состанокот на извршниот одбор на УЕФА во седиштето во Нион, Чеферин потвди дека финалето ќе се игра во новиот дом на Атлетико Мадрид.

Исто така потврди дека финалето од Европа Лигата 2019 година ќе се игра на Олимпискиот стадион во Баку, Азербејџан.

Натпреварот од УЕФА Суперкупот во 2019 година ќе се игра на стадионот на Бешикташ „Водафон Парк“ во Истанбул.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Сари: Играчите не ме разбираат

Тренерот на Јувентус, Маурицио Сари беше лут после поразот на неговиот тим од Лион (1:0) в…