Дома Фудбал Англија Фернандеш е првиот играч кој ќе игра во Суперлигата, а кој се спротистави на тој проект 📸

Фернандеш е првиот играч кој ќе игра во Суперлигата, а кој се спротистави на тој проект 📸

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед Бруно Фернандеш е првиот играч на клуб од Суперлигата кој јавно се спротистави на тој проект.

Во главно реакции стигнуваа од клубовите кои не ја прифатија Суперлигата, а Бруно Фернандеш е првиот фудбалер на еден од 12 потврдени учесници кој порача дека не го прифаќа ова натпреварување.

„Топка. Песна. Сон“, објави фудбалерот на Олимпијакос Даниел Поденсе, додека Бруно сподели неговиот пост.
Ќе потсетиме претседателот на УЕФА Александар Чеферин потврди дека на играчите кои ќе настапат во Суперлигата ќе им биде забранет настап на официјални натпревари за репрезентациите што значи дека не би можеле да играат на Светско или Европско првенство.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Јувентус започна преговори со Гатузо

Јувентус веќе ја започна потрагата по нов тренер за следната сезона, пренесуваат италијанс…