Дома Фудбал Англија Фернандеш го „пецна“ Роналдо после големата победа

Фернандеш го „пецна“ Роналдо после големата победа


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Манчестер Јунајтед победи во големото дерби против градскиот ривал и се доближи на само еден бод до Манчестер Сити.

По мечот Бруно Фернандеш даде искрена изјава за која многумина сметаат дека била насочена кон Кристиано Роналдо.

Роналдо е веќе заборавен на „Олд Трафорд“, а Фернандеш вели дека тој и неговите колеги конечно личат на екипа.

„Пред натпреварот им кажав на соиграчите дека конечно изгледаме како тим. Пред неколку месеци тоа беше реткост“, кажа Фернандеш.

Многумина веднаш помислија дека овие зборови се упатени кон Роналдо, кој во последните месеци често беше во центарот на вниманието поради неговото однесување и правеше раздор во соблекувалната.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Легенда на Манчестер Јунајтед може да биде нов тренер на Миовски?

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Легендата на Манчест…