Дома Останати Авто Мото Ферари го претстави болидот со кој ќе се обиде да ја запре доминацијата на Ред Бул

Ферари го претстави болидот со кој ќе се обиде да ја запре доминацијата на Ред Бул

Tимот на Ферари денеска го претстави својот болид за 2024 година кој ќе го возат Шарл Леклер и Карлос Саинц.

Ферари ќе се обиде оваа сезона да ја запре доминацијата на Ферстапен кој реди победи со Ред Бул.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Болидот во однос на неговите претходници изгледа поразлично, а целта на тимот е да се искористи максимумот на погонската единца. Новата сезона во Формула 1 стартува на 2-ри март кога ќе се вози трката за Големата награда на Бахреин.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Авто Мото

Проверете

Мерцедес го претстави болидот за последната сезона на Хамилтон 📸

Tимот на Мерцедес по крајот на следната сезона ќе се раздели со Луис Хамилтон бидејќи Брит…