Дома Фудбал Англија ФА истражува: Сомнителен жолт картон на натпреварот на Арсенал

ФА истражува: Сомнителен жолт картон на натпреварот на Арсенал


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Англиската фудбалска асоцијација (ФА) ќе ги истражува наводите за сомнителни обложувања за време на натпреварот од третото коло на ФА Купот меѓу Оксфорд и Арсенал, објавија денеска локалните медиуми.

Според медиумите, истрагата е фокусирана на жолтиот картон на фудбалерот на Оксфорд, Кирон Браун.

Во понеделникот фудбалерите на Арсенал го победија тимот на Оксфорд со 3:0.

Арсенал ќе му гостува на Манчестер Сити во четвртото коло од ФА Купот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Баерн го предупреди Ноер: Тоа што го направи не му доликува!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Мануел Ноер си напра…