Дома Фудбал Англија Фан на Чарлтон кој изгледа во живо 1076 меча по ред, почина од корона

Фан на Чарлтон кој изгледа во живо 1076 меча по ред, почина од корона

Еден од најверните фанови на англискиот клуб Чарлтон – Себ Луис Вилијамс почина денес на 38-годишна возраст како последите од коронавирусот.

Вилијамс го гледал во живо секој меч на својот сакан клуб од 1998 годна до денес, а тоа значи дека не испуштил ниту еден од последните 1076 натпревари на Чарлтон.

Поради тоа денес клубот со жалење на соопшти тажната вест и истакна дека тоа е голема загуба за Чарлтон.

Пред неколку дена Луис објави на социјалните мрежи слика со кислородна маска на лицето, но за жал лекарите не успеаа да се изборат за неговиот живот.

Многу фудбалери му оддадоа последна почит на верниот фан, меѓу нив и ѕвездата на Ливерпул, Џо Гомез, кој потекнува од академијата на Чарлтон.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Сејдини: ЕП е сон, во бараж натпреварите ќе ја видиме најдобрата Македонија

Денес претседателот на ФФМ Муамед Сејдини имаше свое излагање на генералното собрание. Сеј…