Дома Фудбал Останато Фантастично деби: Мајсторски гол на Лука Јовиќ🎥

Фантастично деби: Мајсторски гол на Лука Јовиќ🎥

Лука Јовиќ пред неколку дена се врати во Ајнтрахт Франкфурт на позајмица од Реал Мадрид и имаше фантастично деби.

Иако имаше лоши 18 месеци во Мадрид, Јовиќ покажа дека не заборавил да постигнува голови.

Српскиот напаѓач само 10 минути откако влезе во игра постигна мајсторски гол со волеј удар, а во последната минута со уште еден гол ја потврди победата над Шалке (3:1)

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Билбао ќе игра две финалиња во Купот во две недели

Леванте на Енис Барди не успеа да се пласира во финалето на шпанскиот Куп откако вечерва з…