Дома Фудбал Англија Фантастичните одбрани на Пикфорд и Де Геа во 90. минута (ВИДЕО)

Фантастичните одбрани на Пикфорд и Де Геа во 90. минута (ВИДЕО)

Манчестер Јунајтед и Евертон денес одиграа возбудлив натпревар на „Гудисон Парк“ кој заврши без победник (1:1).

Во самиот финиш од натпреварот видовме две супер иинтервенции на Пикфорд и Де Геа. Прво Пикфорд од неколку метри му одбрани зицер на Игало, а потоа Сигурдон од чиста позиција не го матираше Де Геа.

Одбраната на Пикфорд

Одбраната на Де Геа

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Куман: Само еден човек се прашува за иднината на Меси

Тренерот на Барселона има многу поголеми грижи од иднината на Лионел Меси. Неговиот тим е …