Дома Луд Спорт Фановите изненадени од новиот стил: Надал си го „удри“ бричот?

Фановите изненадени од новиот стил: Надал си го „удри“ бричот?


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Шпанскиот тенисер, Рафаел Надал, ја заврши сезоната порано од очекуваното, по лошите завршници на последните неколку турнири. Интересно е тоа што тој едноставно исчезна од очите на јавноста.

A photo posted by Insty Tennis (@instytennis) on

Надал решил да го промени и својот имиџ. Имено, тенисерот веќе нема долга коса која беше дел од неговиот долгогодишен имиџ, или барем така може да се констатира од фотографиите кои се појавија на социјалните мрежи.

14-11-rafa-friz1

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Гвардиола спреми 100 милиони за ѕвездата на Наполи

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Пеп Гвардиола ја пос…