Дома Фудбал Англија Уште еден спектакуларен гол во Англија – во стилот на Кварезма! 🎥

Уште еден спектакуларен гол во Англија – во стилот на Кварезма! 🎥

Aлехандро Гарначо постигна спектакуларен гол неодамна во Премиер лигата, а сега видовме уште еден прекрасен гол на Островот.

Викендов Ипсвич на домашен терен го победи Ковентри со 2:1, а вториот гол беше вистинско ремек-дело за најавните ТВ шпици и многу веројатно ќе конкурира за наградата „Пушкаш“.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Акцијата почна од голманот и со неколку прецизни додавања стигна на спротивната половина каде што Вес Брнс во стилот на Рикардо Кварезма го матираше противничкиот голман.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Страшни сцени на ЕП: Докторите го спасуваа животот на унгарски репрезентативец 🎥

Во 68. минута од натпреварот помеѓу Шкотска и Унгарија видовме страшна сцена во која настр…