Дома Фудбал Англија Уште во првото коло ќе гледаме големо дерби во Премиер лигата!

Уште во првото коло ќе гледаме големо дерби во Премиер лигата!

1

Утрово официјално беше извлечен распоредот за Премиер лигата за сезоната 2019/2020.

Уште во првото коло од сезоната ќе имаме прилика да гледаме дерби помеѓу Манчестер Јунајтед и Челзи.

Во останатите натпревари ќе се сретнат:

Ливерпул – Норвич

Вест Хем – Манчестер Сити

Бурнемоут – Шефилд

Барнли – Саутемптон

Кристал Палас – Евертон

Лестер – Вулвс

Вотфорд – Брајтон

Тотенхем – Астон Вила

Њукасл – Арсенал

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Ливерпул бил спремен да го пушти, но Салах кажа НЕ на две мега понуди

Најголемата ѕвезда на Ливерпул, Мохамед Салах одбил две мега понуди за трансфер ова лето о…