Дома Останати УФЦ борец призна дека е биceкcуалец откако се појави видео како задоволyва маж

УФЦ борец призна дека е биceкcуалец откако се појави видео како задоволyва маж


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Џеф Молина УФЦ борецот од „flyweight“ категоријата призна дека е биceкcуалец откако во јавноста се појави видео како оpaлно задоволува друг маж. Американецот така стана првиот УФЦ борец во историјата кој се изјаснил како припадник на ЛГБТ популацијата.

„Не е ова начин на кој сакав сите да дознаат, сакав да објавам кога ќе се чувствував спремен за тоа. Целиот живот одев со девојки и ги притискав чувствата кои ги првпат ги почувствував во средно училиште и на факултет како дел од борачката екипа, подоцна и во ММА“.

„На оној кој го пушти во јавноста тоа видео се надевам дека е задоволен од она што го направи. Јас знам кој сум и што сум, иако и понатаму има такви кои ме мразат и ми испраќаат разни пораки“, стои во дел од пораката на Молина.

Молина минатата година во текот на своја борба ја поддржа ЛГБТ популацијата поради што беше критикуван од ММА заедницата. Во кариерата на УФЦ има 11 победи и два порази. Во овој момент е суспендиран поради сомневање дека е вмешан во обложувачки скандал.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Едвардс го победи Усман и го одбрани шампионскиот појас🎥

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Во главната борба на УФЦ 286…