Дома Луд Спорт Урнебесно: Џеко го соблече противникот по гаќи!

Урнебесно: Џеко го соблече противникот по гаќи!


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Хаос на трибините, некоректно однесување на теренот го обележаа дерби мечот во квалификациската Група Х за пласман на Светското првенство, помеѓу Грција и Босна и Херцеговина.

На стадиoнот мечот започна со провокација на грчките навивачи, кои истакнале транспарент „Нож, жица, Сребреница“, а потоа и тргнаја да се пресметаат со противничките навивачи, но полицијата и редарите спречија да дојде до контакт на двете навивачки групи.

Случувањата на трибините создаде и тензична атмосфера на теренот која кулминира во 80-та минута, кога Пападопулос го турна Џеко, напаѓачот на БиХ изнервиран буквално му ги соблече гаќите на грчкиот дефанзивец.

Во целата мешаница некој од трибините со тврд предмет го погоди Џеко во главата. Судијата Ериксон на напаѓачот му покажа втор жолт картон, а на Пападопулос директен црвен картон.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Канте се сели во Саудиска Арабија, ќе игра заедно со Бензема

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Клубовите од Саудиска Арабија не штедат пари за да …