Дома Луд Спорт Урнебесно: Биелса бара „перфекција“ и од преведувачот 🎥

Урнебесно: Биелса бара „перфекција“ и од преведувачот 🎥

Марсело Биелса и неговиот Лидс оваа сезона ќе играат во Премиер лигата и уште во првиот меч против Ливерпул покажаа дека можат да бидат „изненадувањето“ оваа сезона.

65-годишниот Аргентинец веќе неколку сезони е на Островот, но се уште не го совладал добро англискиот јазик,  па со медиумите и играчите комуницира со помош на преведувач.

Симпатична сцена беше забележана по натпреварот кога Биелса му порача на својот преведувач да биде погласен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Спектакуларен нокаут: Беше на паднат на под, а потоа…(видео)

УФЦ борбата помеѓу Лом-Али Налгиев и Иманали Гамзатанов ја одбележа спектакуларен нокаут. …