Дома Видео Урнебесна реакција на претставниците на Славија Прага кога ги дознаа противниците

Урнебесна реакција на претставниците на Славија Прага кога ги дознаа противниците

Во Монако денеска се одржа извлекувањето за групната фаза во ЛШ.

Љубителите на фудбалот со нетрпение го очекуваат почетокот на новата сезона во ЛШ бидејќи не очекуваат неколку спектакуларни дуели уште во групната фаза.

Една од групите кои сигурно ќе бидат од поинтересните е групата Ф во која се наоѓаат Барселона, Дортмунд, Интер и Славија Прага.

Јасно е дека првите три споменати ќе се борат за осминафиналето, додека Славија оправдано ја доби улогата на аутсајдер.

Претставници на клубот беа присутни на извлекувањето, а нивната реакција стана хит на социјалните мрежи…

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Вчера за Борусија покрај Халанд блесна и уште една млада ѕвезда (ВИДЕО)

Не се случува често во било кој спорт после успешниот татко и синот да тргне по неговите с…