Дома Видео Урнебесен момент: Новинарка тргна да добие изјава од двојник на Грилиш! 🎥

Урнебесен момент: Новинарка тргна да добие изјава од двојник на Грилиш! 🎥


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Откако Арсенал ден претходно загуби од Нотингем Форест стана јасно дека Манчестер Сити е новиот шамоион на Англија, а вчера титулата ја прославија со победа против Челзи.

На прославата камерите забележаа и еден интересен момент во кој во центарот на вниманието се најде двојник на Џек Грилиш.

Имено, одреден фан на „граѓаните“ неверојатно наликуваше на фудбалерот, па дури имаше и иста фризура, па така новинарка тргна да добие изјава, но брзо сфати дека не станува збор за оној што мисли дека е.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Змија прекина фудбалски натпревар – вработен со метла ја бркаше! 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Неверојатна сцена беше забележана на натпреварот од…