Дома Трансфер зона Унгарски репрезентативец мета на Челзи за засилување во одбраната

Унгарски репрезентативец мета на Челзи за засилување во одбраната


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Унгарскиот репрезентативец и одбранбен играч на Фенербахче, Атила Сзлаи би можел да го засили Челзи.

Челзи е во потрага по одбранен играч, а решение би можеле да пронајдат во Фенебахче. Унгарскиот репрезентативец прикажува одлични настапи во турското првенство и според информациите тој е една од првите желби на Тухел.

Договорот на Сзлаи со Фенербахче има важност до летото 2025 година, но Турците се спремни да го продадат, а неговата вредност на трансфер пазарот се проценува на околу 11 милиони евра.

Освен Челзи претходно интер за овој фудбалер покажаа шпанските ривали, Атлетико Мадрид и Севиља. За Фенербахче Сзлаи вкупно одигра 40 натпревари, 18 од нив беа во оваа сезона. Успеа да постигне и три гола.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Ништо од Баерн: Роналдо откри каде ќе игра следната сезона

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Иако се поврзуваше …