Дома Фудбал Останато Ултрасите на Легија ја изиграа УЕФА, па специјално ја „поздравија“

Ултрасите на Легија ја изиграа УЕФА, па специјално ја „поздравија“

Поради инцидентите во претходните натпревари УЕФА ја затвори трибината за најжестоките навивачи на Легија во вчерашниот натпревар од Конференциската лига против Молде.

Тоа беше обид Европската куќа на фудбалот да ги смири едни од најозогласените фанови во Европа, сепак тоа не се случи.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Ултрасите на Легија непосредно пред стартот навидум го признаа поразот. Но подоцна нешто пред почетокот на средбата ја „поздравија“ УЕФА од трибината која остана отворена. Кореографијата беше специјално наменета за Европската куќа на фудбалот.

Очигледно ултрасите пронајдоа начин и овојпат излегоа како „победници“.

TРАНСПЕРЕНТОТ НА ТРИБИНАТА КОЈА БЕШЕ ЗАТВОРЕНА

ИЗНЕНАДУВАЊЕТО ОД ДРУГАТА ТРИБИНА

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Премиер лигата ќе воведе полуавтоматски офсајд

Англиската Премиер лига од следната сезона ќе има уште една новина која е поврзана со упот…