Дома Останати Ужас: Тренер убиен пред неговата ќерка поради пораз!

Ужас: Тренер убиен пред неговата ќерка поради пораз!

Претседателот на второлигашот Тигрес од Колумбија, Едград Паез бил убиен од навивачите на овој клуб поради поразот на неговиот тим.

На домашен терен Тигрес беше поразен од Атлетико со 3:2, а Паез бил пресретнат кога се враќал дома заедно кон неговата ќерка.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Двајца луѓе на мотор се приближиле до возилото и го во него испукале неколку истрели.

Ова убиство колумбиската јавност ја потсети на колумбискиот фудбалер, Андреас Ескобар кој беше убиен затоа што си постигна автогол на Светското првенство во САД 1994 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

По Италијанец – Србин на клупата на Брера!

Управата на ФК АП Брера Струмица за шеф на стручниот штаб го именуваше Бојан Круљ од Србиј…