Дома Фудбал Германија Тухел донел конечна одлука и разочара многумина

Тухел донел конечна одлука и разочара многумина

Германскиот стратег Томас Тухел одлучи да не ја прифати понудата на Манчестер Јунајтед да го води тимот во следната сезона.

Иако имаше преговори со малцинскиот сопственик на Јунајтед, Сер Џим Ретклиф, Тухел oдлучил да се заблагодари не само нему, туку и на сите други заинтересирани тимови.


Мбапе со маска на победа против Холандија! ↓↓↓


Според Фабрицио Романо, Германецот ќе паузира одреден временски период, слично како и неговиот сонародник Јирген Клоп кој најави дека ќе си зема одмор по заминувањето од Ливерпул.

Манчестер Јунајтед сега останува да видиме дали ќе ја продолжи соработката со Ерик тен Хаг и тоа би требало да наскоро да биде познато.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Дерби на денот: Ќе се загинат ли „петлите“ меѓу „лалињата“?

Европското првенство е во полн ек, а денес се игра дербито во Групата Д помеѓу селекциите …