Дома Топ вести Тухел го носи Боатенг во Челзи

Тухел го носи Боатенг во Челзи

Искусниот германски дефанзивец Жером Боатенг ова лето најверојано ќе се пресели во Премиер лигата.

Договорот на Боатенг со Баерн истекува на крајот на сезоната, а двете страни одлучија да не ја продолжуваат соработката, па дефанзивецот ќе замине како слободен агент.

Веќе започна битката за неговиот потпис, Арсенал и Тотенхем од поодамна покажаа интерес, а сега во трката се вклучи и Челзи.

Томас Тухел одлично го познава Боатенг и верува дека ќе биде идеално засилување за неговиот тим.

Тој имал телефонски разговор со Боатенг, кој е спремен да се пресели на „Стенфорд Бриџ“, па сега останува уште неговииот агент да се договори со „сините“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

„Историски момент беше денес да се гледа Македонија, срцето ми е полно за Пандев“

Марио Ѓуровски како што најавивме е дел од нашиот експертски кој ги коментира натпреварите…