Дома Видео Турски навивачи завршија меѓу фановите на ПСВ – едвај извлекоа „жива глава“! 🎥

Турски навивачи завршија меѓу фановите на ПСВ – едвај извлекоа „жива глава“! 🎥

Холандскиот вицешампион, тимот на ПСВ вчера ја декласираше Галатасарај со убедливи 5:1 во квалификациите за Лигатан а шампионите.

Во овој натпревар освен играчите резултатски на теренот, лошо поминаа и неколку навивачи на турскиот гигант. Неколку навивачи на Галатасарај веројатно по грешка завршиле на трибината преполна со домашни навивачи.

До проблем дојде кога малата група навивачи го прославуваше голот на Емре Клинч пред крајот на првото полувреме. Во тој момент Галатасарај намали на 2:1, но до крајот следуваше потоп.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Aгуеро по трансферот во Барселона си купи ново „Ферари“ 📸

Искусниот аргентински напаѓач Серхио Агуеро стана нов член на Барселона и веднаш реши да с…