Дома Македонски спорт Три македонски репрезентации ќе настапат на Светското првенство во е-Спорт

Три македонски репрезентации ќе настапат на Светското првенство во е-Спорт

Македонските репрезентации во CS:GO, Dota 2 и eFootball ќе бидат дел од Светското првенство во е-Спорт, кое ќе се одржи во Бали, Индонезија на почетокот на декември.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓Првите натпревари за македонските екипи во CS:GO и Dota2 ќе се играат на 6 декември бидејќи двете репрезентации ќе играат директно во финалната фаза поради тоа што „кантеристите“ го добиваат тоа право како европски шампиони, додека „доташите“ претходно го освоија второто место на Европското првенство во е-Спорт.

Репрезентацијата во eFootball ќе почне со дуели од 3 декември за кога е закажан плеј-ин делот од турнирот.

Светското првенство ќе се одржи од 1 до 12 декември, а на истото играчите ќе може да се натпреваруваат во повеќе популарни игри.

Најдобрите коефициенти секогаш може да ги добиете на „Kladenje.mk“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Ѓорческа продолжува да победува: Ќе игра за нова титула во Грција

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Најдобрата макед…