Дома Трансфер зона Три европски гиганти го сакаат Кимих

Три европски гиганти го сакаат Кимих


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Џошуа Кимих на лето би можел да го напушти Баерн Минхен, иако е еден од најзначајните фудбалери во тимот.

Кимих не е задоволен од случувањата во баварскиот клуб и изразил желба да си замине, а Баерн за неговата слобода ќе бара најмалку 60 милиони евра.

Барселона покажува најсилен интерес за Германецот бидејќи во него гледа идеална замена за Бускетс.

Меѓутоа, Каталонците тешко ќе можат да си дозволат толку скап трансфер, па Кимих би можел да се пресели во Премиер лигата.

Силен интерес за него покажуваат уште Ливерпул и Арсенал, кои нема да жалат пари за да го донесат во своите редови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед тргнува по Мане

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Садио Мане е незадо…