Дома Фудбал Англија Трипие го напушти тренинг кампот на англиската репрезентација

Трипие го напушти тренинг кампот на англиската репрезентација

Англиските медиуми пренесоа информација дека Трипие го напуштил тренинг кампот на англиската репрезентација.

Причината е што морал да се појави на сослужување во Англискиот фудбалски сојуз.

Имено, му се заканува шестмесечна суспензија од фудбалот поради кршење на правилникот за спортско кладење од претходната година.

Првично беше објавено дека кампот на репрезентацијата го напуштил поради приватни обврски, но The Sun го тврди горенаведеното.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Куман: Само еден човек се прашува за иднината на Меси

Тренерот на Барселона има многу поголеми грижи од иднината на Лионел Меси. Неговиот тим е …