Дома Фудбал Англија Тренерот на Тотенхем се расправаше со навивач кој сакаше Манчестер Сити да победи 🎥

Тренерот на Тотенхем се расправаше со навивач кој сакаше Манчестер Сити да победи 🎥

Toтенхем вчера беше поразен од Манчестер Сити со 0:2, а лондонскиот клуб беше во таква ситуација што поголем дел од неговите навивачи посакуваа пораз за Арсенал да не ја освои титулата.

Уште пред натпреварот тренерот на Тотенхем, Постекоглу порача дека не може да си поверува дека има навивачи кои сакаат да загубат, вчера го покажа тоа и во текот на натпреварот.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Имено, во текот на натпреварот Постекоглу влезе во расправија со еден од фановите на стадионот кој посакуваше пораз поради Арсенал.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Историјата е испишана: Леверкузен влезе во друштво на Јувентус, Милан и Арсенал

Баер Леверкузен денес во последното коло славеше победа од 2:1 против Агусубург и така ост…