Дома Фудбал Останато Тренерот на Гранада: Ако мислиме премногу на Јунајтед, подобро да не излегуваме на терен

Тренерот на Гранада: Ако мислиме премногу на Јунајтед, подобро да не излегуваме на терен

Тренерот на Гранада, Диего Мартинес ги сподели очекувањата од првиот дел со Манчестер Јунајтед.

Шпанскиот клуб е хит во Лига Европа оваа сезона и во четвртфиналето ќе ги одмери силите со Манчестер Јунајтед.

„Ако мислиме премноги за тоа што Јунајтед го прави, не треба да излегуваме на терен. Играме против гигант, но тоа треба да ни биде дополнителен мотив. Имаме 180 минути и може се да се случи. Фактот дека сме во четвртфинале значи дека сме постигнале нешто неверојатно“, изјави Мартинес.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Ќе биде интересно во Дортмунд: Белингам со убав гол брзо ја анулира предноста на Сити! 🎥

Борусија Дортмунд преку младиот Белингам брзо ја анулира предноста на Манчестер Сити. Бели…