Дома Луд Спорт Трагедија: Млад албански фудбалер загина во сообраќајка

Трагедија: Млад албански фудбалер загина во сообраќајка

Албанскиот фудбалски талент со потекло од Косово, Амир Адеми загинал во Германија во тешка сообраќајна несреќа. 

Во вторникот на социјалните мрежи се појави информацијата дека младиот албански фудбалер го загубил животот во Германија.

Се случила тешка сообраќајна несреќа откако се удриле Пежо и Пасат, фудбалерот бил приклештен кога автомобилот се запалил и поради оганот не можел да биде извлечен од спасувачките служби.

Адеми бил фудбалер на Регенсбург и таму важел за еден од поталентираните играчи.

„Драги браќа и сестри. Со големата тага и болка објавуваме дека нашиот брат, пријател Амир Адеми почина по сообраќајката, која се случи вчера вечер. Сочуство до семејството и пријателите за големата загуба. Амир секогаш ќе биде во нашите срца“, соопштија од клубот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Заборавете на Роналдо – ова се вика отскок! (видео)

Е овие се рекордери во скокање во височина. Посебно обрнете внимание на тие првите, какви …