Дома Фудбал Останато Трагедија го погоди регионот: Фудбалер загина во рудник

Трагедија го погоди регионот: Фудбалер загина во рудник

Голема трагедија ја погоди Босна и Херцеговина, каде што 32-годишниот фудбалер, Мерсад Пулиновиќ, загина во рудник во близина на Тузла.

Пулиновиќ настапувал за неколку фудбалски клубови во БиХ, а последниот клуб му бил нисколигашот Младост Суха.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


„Нашиот колектив го погоди навистина тажна вест. Мерсед Пулиновиќ, играч на нашиот клуб, го загуби животот во несреќа. Немаме доволно зборови за да ја опишеме оваа тага и болка која ни се случи по веста дека Пулиновиќ веќе не е со нас. Во името на управата, играчите и навивачите, изразуваме длабоко сочувство на семејството“, стои во објавата на фудбалскиот клуб Младост Суха.”

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Манчестер Јунајтед одлучи да го отпушти Тен Хаг

Манчстер Јунајтед на крајот на сезоната ќе го откупшти тренер Ерик Тен Хаг, тврдат медиуми…