Дома Фудбал Останато Трагедија во Бразил: Во сообраќајна несреќа загина 25-годишен фудбалер

Трагедија во Бразил: Во сообраќајна несреќа загина 25-годишен фудбалер

Тажна вест пристигнува од Бразил, медиумите во оваа земја пренесуваат дека починал Адриано Бололо кој е ѕвезда во својата земја во нивниот „X1“ фудбал.

Бололо починал во сообраќајна несреќа на 25 години. Станува збор за една од најголемите ѕвезди во Бразил во спортот кој најмногу наликуван а футсал, а со екипата на Лабобе дојде до четвртата победа во низа на 28-ми ноември кога одлучил со пријатели Раул Ксаверо, Каја, Жоао Пауло и Де Лоу да оди во Мосоро да гледа друг натпревар.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Меѓутоа трагедијата се случија во Форталеза кога се враќале од натпреварите. Еден од пријателите на Бололо со голема брзина од 129 километри на час изгубил контрола и удрил во знакот покрај патот.

Медиумите пишуваат и дека во текот на возењето возачот се забавувал и снимал видеа „ТикТок“ пуштајќи го воланот, нешто кое веројатно придонело да се случи трагедијата.

Бололо починал на лице место, Пауло (возачот) и Де Лу се пуштени на домашно лекување, додека стравствената состојба на Раул и Каја не е позната.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Oфицијално: Премиер лигата му врати бодови на Евертон!

Дисциплинската комсија на Премиер лигата донесе одлука за намалување на казната на Еверон.…