Дома Македонски спорт Мак баскет Тодоров: Никого не терам да игра со сила, добив само еден негативен одговор

Тодоров: Никого не терам да игра со сила, добив само еден негативен одговор

Репрезентацијата на Македонија со подмладен состав ги започна подготовките за квалификациите за Европското првенство.

Селекторот Тодоров денес го одржа првиот тренинг и првата прес-конференција.

„Естонија е селекција за која не знаеме многу. Им го знаеме потесниот список, но во главно овој натпревар ќе биде одигран на претпоставки. И тие имаат нов селектор. За нас е позитивно што играме на домашен терен“, изјави Тодоров кој потврди дека „не“ му кажал само Предраг Самарџиски.

„И на првиот прес кажав дека нема да терам никој да игра со сила. Од сите кои ги конткатирав добив еден негативен одговор. Самрџиски ни образложи дека нема прекин во втората турска лига и затоа нема да може да ни помогне“, истакна Тодоров.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак баскет

Проверете

Стојан Ѓуроски пак ќе игра во Шпанија – потпиша со Аликанте!

Македонскиот кошаркар Стојан Ѓуроски повторно се враќа во Шпанија, откако потпиша договор …