Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Тите повеќе не е селектор на Бразил!

Тите повеќе не е селектор на Бразил!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Бразил вечерва беше елиминиран од Хрватска во четвртфиналето на Мундијалот во Катар. Хрватите беа подобри по изведувањето на пенали, а по овој пораз од клупата на Бразил си заминал селекторот Тите.

Заминувањето на Тите прво го најави Фабрицио Романо, а потоа и самиот Тите изјави дека заминува.

„Ова беше болен пораз, но јас заминува во мир. Доаѓа крај на еден циклус“, изјави Тите.

Заминувањето на Тите не е поврзано со елиминацијата на Хрватска затоа што Тите уште пред Мундијалот најави дека заминува по Мундијалот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

Артета и Рашфорд најдобри во Премиер лигата во јануари

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Трет пат оваа сезона…