Дома Фудбал Лига на шампиони Тинејџерот на Баерн го освои Рим🎥

Тинејџерот на Баерн го освои Рим🎥

Баерн Минхен веќе има голема предност од 3:0 против Лацио на полувреме.

Најпрво Левандовски го отвори резултатот во 9-та минута, а потоа на 2:0 зголеми тинејџерот Мусиала.

17-годишниот фудбалер постигна прекрасен гол и тоа на својот прв настап во стартниот тим на Баерн во Лигата на шампиони.

Коментари
  • Баерн го награди Мусиала со нов договор

    Младата ѕвезда на Баерн Минхен, Џамаил Мусиала потпишал нов договор со Баварците, информир…
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Де Брујн влезе во елитното друштво асистенти во ПЛ, но се уште е далеку од Рајан Гигс

Најдобриот фудбалер на Манчестер Сити, Кевин Де Брујн влезе во елитното друштво на асистен…