Дома Тикет на денот Тикет на денот (четврток, 29.07.2021)

Тикет на денот (четврток, 29.07.2021)

Веќе четврти ден последователно тикетот е добитен. Денес на програмата се реванш натпреварите од второто коло на Лига Конференција која ќе биде во центарот на вниманието овој, но и неколку други четвртоци. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Ријека – Гзира – 1/1 @ 2.08 во 22Bet

Ријека нема да ја повтори грешката од Хајдук од пред неколку сезони кога ја потценија екипата од Малта и испаднаа од нив во квалификациите за Лига Европа. Во првиот натпревар на Малта, Ријека славеше со 2-0 и требаше да се случи чудо за Малтежаните да одат во третото коло. Ријека одлично започна и во хрватското првенство и славеа во првите две кола, два пати без примен гол. Овде очекуваме домаќините да доминираат и предлагаме 1/1 со квота 2.08 во 22Bet.

Макаби Т.А – Стујеска – 1/1 @ 1.95 во Bet365

Ова лето не беше успешно за црногорските клубови, а особено не за шампионот Будуќност. Подгоричаните имаат катастрофални резултати во двете натпреварувања, прво во квалификациите за ЛШ, а потоа и за Лига Конференција. Последната шанса за Црна Гора е екипата на Сутјеска која гостува во Тел Авив. Макаби е многу тежок ривал и искрено очекуваме да притиснат уште од прва минута. Наш предлог е 1/1 со квота 1.95 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.06

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (петок, 17.09.2021)

Зад нас се три дена преполни со возбудување и изненадувања на стартот на европските купови…