Дома Тикет на денот Тикет на денот (четврток, 11.07.2024)

Тикет на денот (четврток, 11.07.2024)

Пред нас е ден со голем број натпревари кои ќе се изиграат во рамките на квалификациите за Лига Европа и Лига на конференции. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Елфсборг – Пафос – 1 @ 1.85 во Mozzart

Домаќините на овој натпревар би требало да се во предност со оглед на тоа што шведскиот шампионат е веќе во тек, а во Кипар нема да се игра уште долго. Од друга страна, Елфсборг е многу познат тим во рамките на Европа, а Пафос веќе сега почнува да гради свој авторитет. Домаќините во минатата сезона еба и вицешампиони на шведска, додека оваа сезона се многу послаби. Сепак ние овде веруваме дека ќе победат и типуваме 1 со квота 1.85 во Mozzart.

ВПС – Жалгирис – 2 @ 2.23 во 22Bet


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Ова е веќе втор дуел на литвански и фински претставник во првото коло од квалификациите. ВПС е тим кој не игра баш најдобро во последните пет натпревари и во тој временски период запишаа една победа, едно реми и три порази. Жалгирис пак има многу искуство кога се во прашање овие квалификации и сметаме дека тоа ќе им даде предност на овој натпревар и покрај фактот дека се во серија од два последователни порази. Наш предлог за овој натпревар е 2 со квота 2.23 во 22Bet.

Фрам – Рејкјавик – Т22+ @ 1.72 во Bet365

Еве и еден првенствен натпревар за денес. На Исланд се игра со полна пареа и на ред дојде 14-то коло каде што ќе се сретнат екипите на Фрам и Рејкјавик. Двете екипи се борат за место во плеј оф, а моментално Фрам има 16 бода, два повеќе од Рејкјавик, но вo секој случај гостите се во многу подобра форма во претходниот период. Фраим има една победа во последните осум натпревари, а Рејкјавик нема победено веќе шест кола. Шансите за триумф се подеднакви, но ние овде очекуваме гостите да постигнат најмалку два погодоци. Типуваме Т22+ со квота 1.72 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 7.10

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (четврток, 25.07.2024)

Голем број на натпревари се играат денес во квалификациите за Лига Европа и конференцискат…