Дома Тикет на денот Тикет на денот (четврток, 10.06.2021)

Тикет на денот (четврток, 10.06.2021)

ЕП започнува утре и наредните месец дена ќе имаме солидна понуда за кладење, па затоа уште денес да се обидеме да составиме тикет од слабата обложувачка понуда. Ова е нашиот предлог.

Интер Турку – Мариенхам – 1/1 @ 2.02 во 1xBet

Според моменталнта ситуација, делува дека тимот од Турку ќе биде единствен конкурент на Хелсинки во борбата за титула. Тимот од престолнината ја брани титулата од минатата сезона, но Интер после шест изиграни кола е само еден бод зад нив. Мариенхам беше во многу лоша форма пред кратката пауза во првенството. Врзаа три последователни порази и моментално имаат шест бода. Домаќините на овој дуел се големи фаворити, па предлагаме 1/1 со квота 2.02 во 1xBet.

Естонија – Летонија – Х2&0-2 @ 2.80 во Bet365

Балтичките репрезентации беа далеку од пласман на ЕП, па сега силата ќе ја мерат во таканаречениот Балтички куп. Се игра по еднокружен бод систем, а ова е последен натпревар. Двете овие селекции ја победија Литванија во првиот натпревар. Естонија е домаќин, но и фаворит на овој натпревар. Летонците не се многу успешни и далеку се времињата кога беа пласирани на големите натпреварувања. Сепак овде ние очекуваме Х2&0-2 гола со квота 2.80 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.66

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Васоски и Ќумбев со предлози за денешните дуели на ЕУРО

Денес на програмата на ЕУРО 2020 се три натпревари, два од групата Д и еден меч од групата…