Дома Тикет на денот Тикет на денот (среда, 28.07.2021)

Тикет на денот (среда, 28.07.2021)

Уште еден добитен тикет е зад нас. Вечер не очекуваат реванш натпреварите од второто коло на квалфикациите за ЛШ, а покрај тие дуели, на терен ќе излезат и Норвежаните. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Јанг Бојс – Слован Братислава – 1/1 @ 2.00 во 22Bet

Верувавме дека Јанг Бојс може веќе во Братислава да ја завршат работата што се однесуваше до палсманот в онаредната рунда, но Слован се претстваи како тврд тим и голови на тој натпревар немаше. Сега победникот ќе се одлучува на овој дуел во Берн. Домаќините имаат многу повеќе европско искуство, а и поголема самодоверба. Слован Братислава играше во првото коло против Шамрок и успеа во двомеч натпреварот да запише победа. Oвде сепак Јанг Бојс делува како поквалитетен тим, па очекуваме нивна доминација. Наш предлог е 1/1 со квота 2.00 во 22Bet.

Нефчи – Олимпијакос – 2 @ 2.02 во Bet365

Голем влог е пласманот во ЛШ, посебно за тим како што е грчкиот првак. Олимпијакос едноставно има голема потреба за европското натпреварување за подобрување на финансиската состојба, а квалификациите доаѓаат во незгоден момент. Сепак немаат избор и мора да стигнат до групната фаза. Нефчи дефинитивно нема лесно да се предаде, но Грците се подобар тим и веруваме дека големата температура нема да ги сопре во нивната замисла. Типуваме 2 со квота 2.02 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.04

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (вторник, 28.09.2021)

Пред нас е второто коло од ЛШ и ќе биде сигурно возбудливо, но тука се и англиските ниски …