Дома Тикет на денот Тикет на денот (среда, 15.09.2021)

Тикет на денот (среда, 15.09.2021)

Денес на програмата го имаме вториот дел од групната фаза на ЛШ, а се игра и вториот дел од вонредното коло во англискиот Чемпионшип.

Шериф – Шахтјор – 2 @ 1.86 во Mozzart

Пласманот во ЛШ на молдавскиот шампион е сензација од епски размери. Иако во овој тим воопшто нема Молдавци, сепак Шериф е претставник на оваа земја. Ова е прв пат Молдавија да има претставник во групната фаза и со самиот пласман целта им е исполнета. Шахтјор од друга страна и тие мораше преку квалфиикациите да стигнат до тука, а мора да признаеме дека имаше и тешки ривали. Сепак одлично се покажаа и може да констатираме дека сосема заслужено се најдоа во групанта фаза. Наш предлог е 2 со квота 1.86 во Mozzart.

Атлетико Мадрид – Порто – 1/1 @ 2.40 во Bet365

Атлетико Мадрид е шпанскиот шампион и како таков, сигурно се фаворити и во ЛШ. Не е тајна дека Симеоне има најголеми амбиции кога е во прашање ЛШ. Два пати беше блиску, но градскиот ривал беше поуспешен. Порто е без пораз во првите пет кола во домашното првенство, но веќе два пати игра реми. Сметаме дека клубот на Атлетико Мадрид ќе доминира на овој натпревар, па затоа предлагаме 1/1 со квота 2.40 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.46

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (вторник, 21.09.2021)

Оваа седмица немам европски купови, но имаме вонредни кола во најјаките лиги во Европа. Ов…